JIŽ PROBĚHLO

Kakaová ceremonie a Tanec Záměru pro rok 2022,
dne 25.leden 2022, Praha 

Taneční večery v rámci projektu Dance to Ecstasy v hlubším prožitkovém stylu pro omezený počet účastníků.

TERMÍN: 25.leden 2022
ČAS: 18,30 - 21,30h.-  vstup v 18h., prosíme o včasný příchod, po zahájení akce není možné již vstupovat vzhledem k charakteru tance.
MÍSTO:  taneční sálCentrum Loreto, Štorchova 5, Praha Libeň, Rohanský ostrov
CENA:  zvýhodněná cena 550 Kč do 20.1., poté 650 Kč
PROVÁZÍ: Lucie Loona a hosté
Kapacita míst pro tuto akci je omezena na 30 lidí, proto je nutná rezervace předem současně se zasláním rezervační zálohy 250 Kč na b.ú. 670100 - 2211770856/6210 s popiskem KAKAO max. do 3 dní od zadání rezervace. 
Storno rezervace na lucie@loona.cz. Obchodní podmínky zde.

Tančí se na boso, s sebou pohodlné oblečení na pohyb, šatna, sprchy k dispozici.

Kakaková ceremonie v rámci akce Dance to Ecstasy, r. 2019, cca 200 lidí.

Kakaová ceremonie

Mayské přísloví říká: Kakao vyjde z pralesa, aby otevřelo srdce lidí. A teď je ten čas.
 

Ráda pracuji v ceremonii s odrůdou Criollo a přímo ceremoniálním kakaem od AMRITAM. Zde si můžete přečíst mnoho zajímavých informací o kakau a to nejen z hlediska obsahu kakaa a působením na organismus, ale především o spirituální rovině, historii a významu. 

Je to pokrm bohů otevírající srdeční čakru. Otevírající nás tomu magickému dítěti v nás, ta část, která je otevřena zázrakům, komunikuje s neviditelným a neprojeveným světem, ta spontánní a moudrá, Ta, která ví.

Před akcí a v průběhu se nedoporučuje jíst těžké jídlo, alkohol a jiné omamné látky.
Ceremoniální kakao 100% od AMRITAM 

Čistá kakaová hmota z kakaových bobů. Původ: rodinná farma v oblasti Alta Verapaz, Guatemala
Foto: www.amritam.cz


Zkušenosti ceremonialistky

Ke kakau mám intimní vztah. Jeho laskavá a jemná esence absolutně souladí s mým nastavením a tak provázení kakaovým rituálem je pro mě domovinou. Na cestě se mi "náhodou" objevila Nyx Lopez, aztécká šamanka, která mi nabídla individuální zasvěcení do poznání a vedení kakaové ceremonie, dle aztécké tradice. Ona a její učitelé stojí za mnou, při každém provázení tímto posvátným rituálem. 
Do současnosti jsem provázela kakaovou ceremonií  v rámci studia na ženské škole Loona dance academy, soukromě nebo na konci každého roku v rámci taneční akce v projektu Dance to Ecstasy.
Zkušenosti a poznání s "prací" v rituálním prostředí získávám (v tomto těle:-)) intenzivně cca 10 let.

Tanec je volný, spontánní, prožitkový, forma meditace, terapie, modlitby, rituálu. Tančí se do 4 světových stran. Každý směr má svá specifika, síly a energie. Hudební set je vědomě tvořen tak, aby ti co nejvíce přiblížil atmosféru, energii daného směru. Hudba je elektro, ethnohouse, world styl. I s relaxací trvá cca 90 minut.

Tanec Záměru

Nalaď se na osobní záměr pro r. 2022!

s tímto tancem jste se mohli setkat v r. 2013 - 2014 v kapli Sacre Coeur na Praze 5. Jednalo se o sérii tanečních večerů, které jste si oblíbili a tak po letech opět můžete tento šamanský tanec, který se tančí do 4 světových stran (princip medicínského kruhu) prožít.


Popis tance:
Záměr pro rok 2022 - před tímto tanečním rituálem se každý naladí na své osobní přání nebo záměr pro tento rok. Záměr vědomě spouští proces proměny, tvorby, léčení apod. Záměrem může být i např. "jen" se uvolnit a užít si tanec nebo uvolnit ze sebe nahromaděné napětí či posílit se na následující rok apod.

Jednotlivé kvality světových stran nám zesilují a tudíž urychlují proces uvolňování blokád či manifestaci osobního záměru. Samozřejmě podporující je také zkušenost a poznání průvodce, který tímto tanečním medicínským kruhem provází.

Kvality a síly směrů:

Sever - reflektivní fáze, ukotvení se, stanovení a naladění se na své přání/ záměr (co chci konkrétně změnit, opustit či čemu se otevřít, co zhmotnit, počátky apod.), silný magnetismus, manifestace záměru, síla rozumu, instinktu, moudrosti. Laicky - zasadím semínko.
Východ - dynamická fáze, síla inspirace, vize. Laicky - zalévám semínko.
Jih -  expresivní fáze, zrození nového, síla nevinnosti, důvěry, brána citů a duše, emoce. Laicky - nechám semínko klíčit, růst.
Západ - transformativní fáze, opuštění, odevzdávání starého, síla smrti/znovuzrození, síla intuice a vnitřního vhledu, místo magie a přeměny. Laicky - sklízím plody.

Zpěv manter

Po tanci se můžeme na závěr ještě ukotvit a zharmonizovat zpěvem léčivých manter sesterského dua Leony Manton a Marie Lenky, ve známém uskupení MAHAMANTRA. 

Program večera:

18:00 - entry
18:30 - 19:00 - kakaová ceremonie 
19:00 - 20:30 - Tanec Záměru s relaxací a přestávkou
20:30 - 21:30 - zpěv manter